Menu

Z pamiętnika chrześcijańskiej syjonistki

Blog o Izraelu, jego historii, kulturze, atrakcjach turystycznych, widzianych przez osobę z zewnątrz, ale w pełni zakochaną w tym niezwykłym kraju. To też częściowo blog o dialogu między chrześcijaństwem i judaizmem, o egzegezie Tory, o nurtach w judaizmie. No i trochę, bo trudno tego uniknąć, o polityce.

Pochwała morderstwa dziecka :(

maadzik3

Media europejskie zapewne o tym nie napiszą, w przeciwieństwie np. do historii jednego izraelskiego żołnierza, który ściągnął z internetu zdjęcie pokazujące dziecko w celowniku i umieścił na stronie facebooka (pisałam o tym). Wtedy napisało o tym wiele europejskich gazet w oburzonym tonie (tak, nieładny incydent, ale takich są pewnie tysiące codziennie).

Kiedy w sobotę na terenie osiedla w Judei palestyński snajper zastrzelił 9-letnią dziewczynkę nie widziałam wzmianek w prasie, podobnie jak po zastrzeleniu przez snajpera 2 tygodnie temu żołnierza IDF w Hebronie. Terrorysta dostał się do osiedla przez wyciętą dziurę w płocie i strzelił do dziecka, po czym uciekł.

Najbardziej tragiczne jest to, że strzelono o dziecka, ale najbardziej bulwersujące jest to, że na oficjalnej stronie władz Autonomii Palestyńskiej na facebooku napisano:

"The sniper of Palestine was here. He saluted Hebron, and rested in El-Bireh. He left the signature of [real] men in different parts of the homeland. He saluted and left, and moved on to a different place, with a new signature, as he tells the stories of those who love the homeland." (Palestyński snajper tu był. Oddał honor Hebronowi (morderstwo żołnierza) i odpoczął w El-Bireh. Zostawił autograf (prawdziwego) mężczyzny w różnych miejscach ojczyzny. Oddał honor i oddalił się i ruszył w nowe miejsce z nowym śladem działalności opowiadając historię tych kórzy kochają ojczyznę. - tłumaczenie moje)

Obrzydliwe, prawda? I umieszczone przez władze popierane i finansowane przez Unię Europejską (w dużej mierze) i nazywane "umiarkowanymi" i dążącymi do pojednania". Chyba nie napiszę komentarza, bez wlgaryzmów by się ne obeszło....


© Z pamiętnika chrześcijańskiej syjonistki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci